vorbisfile.dll do pobrania za darmo

A gift of moolight...

Temat: biblioteka vorbis
Hmmm no dzięki za radę ale dalej nie wiem co ja mam z tej strony pobrać. Mi jest potrzebny plik vorbis.dll , można zatem prosić o wytłumaczenie jak dla kompletnego laika??

Źródło: forum.idg.pl/index.php?showtopic=3965Temat: AudaCity oraz jego podastawowe narzędzia, Konfiguracja
Audacity to darmowy program służący nam do edycji dźwięku. Program ten można wykorzystać do:

√Nagrywania audio.
√Wycinania,kopiowania,sklejania i mieszania ze sobą dźwięków
√Zmiany prędkości lub wysokości dźwięku nagrania
√Konwersji kaset i nagrań do postaci cyfrowej lub na płyty CD.
√Edycji plików w formatach Ogg Vorbis, MP3 i WAV.
# Importuj i eksportuj pliki WAV, AIFF, AU oraz Ogg Vorbis
# Importuj MPEG audio (wliczając pliki MP2 i MP3) z libmad.
# Eksportuj pliki MP3 używając opcjonalnej biblioteki LAME.
# Twórz pliki WAV lub AIFF odpowiednie do wypalania na CD.
# Importuj i eksportuj wszystkie formaty plików wspierane przez libsndfile.
* Zmiana wysokości bez jednoczesnej zmiany tempa i odwrotnie.
* Usuwanie składowej stałej, syczenia, przydźwięku lub inych stałych zakłóceń w tle.
* Zmiana widma przy użyciu Korektora, Filtru FFT i wzmacniacza Basu.
* Modyfikacja głośności przy użyciu efektów : Kompresora, Wzmocnienia i Normalizacji.
* Inne wbudowane efekty obejmują:
o Echo
o Fazer
o Wahwah(Kaczka)
o Odwracanie(Reverse)
oraz do wielu innych zadań. Program Ten posiada wiele różnych dodatkowych narzędzi , nakładek które można pobrać z oficjalnej strony producenta: Kod: Zaznacz wszystkohttp://audacity.sourceforge.net

Link do programu: Kod: Zaznacz wszystkohttp://sourceforge.net/project/downloading.php?group_id=6235&filename=audacity-win-1.2.6.exeKonfiguracja:

Język Polski w programie

Uruchamiamy Audacity i idąc po następującej ścieżce Edit -> Preferences dochodzimy do okna konfiguracyjnego które się pojawi. Wybieramy w nim po lewej /klikamy/ Interface i w prawym oknie rozwijanego menu wybieramy Polski klikamy guzik OK następnie zamykamy Audacity. Przy kolejnym uruchomieniu nasze oczy powinien cieszyć polski interfejs użytkownika. Nie wszystko niestety jest przetłumaczone /zwłaszcza wtyczkom brakuje tłumaczeń/ ale część audacity jest po polsku.

Nagrywanie do mp3.

Aby stworzona scieżka dzwiękowa była zapisana w formacie mp3. Musimy posiadać enkodera mp3 lame_enc.dll.
Żeby załadować ten encoder wchodzimy we właściwości programu, następnie formaty pliku tam szukamy buttona o nazwie Find Libary

klikamy na niego, oraz szukamy scieżki do naszego enkodera mp3 lame_enc.dll, zamykamy okienko. Aby plik zapisać w formacie mp3. klikamy plik>eksportuj jako mp3 i dajemy zapisz.


Auto nagrywanie pracy.

Warto ustawić tą funkcję autosave w audacity zwłaszcza gdy mamy problemy z komputerem zawiesza się resetuje itd. Bardzo przydatną opcją jest w autosave możliwość ustawienia co jaki czas audacity będzie nagrywać naszą pracę co określony przedział czasowy. Czas co jaki ma się robić kopia zapasowa ustawiamy w konfiguracji z zakładce Katalogi, stawiamy ptaszka przy napisie Auto sava a copy… i pod spodem podajemy w okienku co ile minut ma robić kopię. W zakładce tej możemy również podać ścieżkę do plików tymczasowych tworzonych przez audacity.

Miksowanie wielu ścieżek dźwiękowych

Bardzo istotną cechą Audacity jest możliwość miksowania wielu plików dźwiękowych. Wybierając polecenie Import Audio... z menu Project można otworzyć kolejne pliki dźwiękowe. Otwarte nagrania można wyrównywać (Project→Align Tracks...), przesuwać ręcznie i edytować każdy z osobna. Ponadto możliwe jest dodanie pustych ścieżek i usunięcie istniejących (wszystkie polecenia dostępne w menu Project).

Całą kompozycję można zapisać jako projekt programu Audacity (*.aup) lub - po odpowiednim przygotowaniu - jako plik WAVE, MP3 bądź OGG. By zapisać zbiór w formacie WAVE (stereo) trzeba odpowiednio przygotować wszystkie ścieżki. Przede wszystkim trzeba rozseparować oba kanały plików stereofonicznych (kliknij na nazwę pliku po lewej stronie wykresu falowego i z podręcznego menu wybierz Oddziel ścieżkę stereo). Następnie każdą ścieżkę przypisać należy do kanału lewego bądź prawego (przy użyciu tego samego menu podręcznego). Teraz można już zapisać plik WAVE, MP3 lub OGG (File→Export as WAV... i inne).

Audacity jest oczywiście programem konfigurowalnym, okno preferencji wywoływane jest kombinacją klawiszy Ctrl+P. Można zmienić wygląd programu, zdefiniować własne skróty klawiszowe, a przede wszystkim wybrać urządzenie odtwarzające dźwięk, ustalić używane formaty plików i ich jakość.

Niezmiernie ważną cechą Audacity jest przenośność programu. Użytkownicy systemu Windows mogą po ewentualnej "przeprowadzce" na Linuksa korzystać nadal z tego samego edytora audio. Trzeba jednak pamiętać, że Audacity nie obsługuje w systemie Linux wtyczek VST, zaś pluginy LADSPA nie dorównują jeszcze swoim komercyjnym odpowiednikom działającym pod kontrolą Windows.


Usuwanie kawałków utworu

Kolejnym ważnym elementem jest możliwość wycinania i wklejania fragmentów zapisu dźwiękowego. Wystarczyć zaznaczyć żądany kawałek wykresu falowego (przed zaznaczeniem upewnij się, że w lewym górnym rogu okna Audacity wciśnięta jest ikona Do zaznaczania), a następnie z menu Edycja wybrać Wytnij lub Kopiuj. Funkcja ta przyda się w celu usunięcia niechcianych fragmentów nagrania bądź powielenia wybranych partii utworu.

Usuwanie szumów z utworu

Zaznaczamy kawałek z szumem, a potem w Efekty wybierz wybieramy odszumiacz i pobierz szum. Potem zaznacz obszar który ma być odszumiony, znowu odszumiacz i Usuń szum.
Źródło: forum.ezbit.pl/viewtopic.php?t=61